Komentáře

9. 10. 2017

Zkusme se podívat na Babišovu asi nejznámější firmu, Čapí hnízdo. Pomiňme, že Čapí hnízdo vlastně není Babišovo, ale jen patří do holdingu. A taky, že vlastně patří někam do svěřeneckého fondu, který dle našeho právního řádu není nikým vlastněn, i když jej přes své lidi řídí Babiš a zisk jde také jemu.

8. 10. 2017

Boj o moc vzrůstá ze dne na den před parlamentními volbami, které se uskuteční 20. a 21. října 2017. Začátek volební kampaně nelze přesně určit, ale postupně narůstá minimálně od ledna 2017. V květnu vznikly zajímavé „vládní kotrmelce“, které byly koncem měsíce ukončeny.

4. 10. 2017

V roce 2015 jsem zpracovával fotoalbum památníků, pomníků, hrobů, pamětních desek a dalších pozůstatků z II. světové války v okrese Kroměříž, který jsem pak předal v tištěné a elektronické verzi na okresní konferenci KSČM v listopadu 2015. Od té doby jsem nalezl další památky na II. světovou válku nebo byly instalovány nové pamětní desky v okrese. Album postupně doplňuji.

2. 10. 2017

Naše země nevzkvétá. Citát, který se na dnešní dobu výborně hodí. V 90. letech se politici předháněli v tvrzeních, jak se máme špatně. Např. lhář Zeman tvrdil, že máme méně vysokoškoláků než Nepál, což byl naprostý nesmysl. Klaus a další „reformátoři“ nám říkali, že stačí pár reforem a doženeme Německo, Rakousko a bůhvíkoho ještě.

28. 9. 2020

V diskuzi kolem koronavirové pandemie se dozvíme leccos. Někdy jsou to totální nesmysly. Třeba: když trenkami i kalhotami projde prd a je cítit na metry daleko, tak rouška nemůže chránit před virem.

14. 3. 2019

Osmého března se jako každý rok naskytla příležitost nejen ocenit ženy za všechno, co dělají, ale také připomenout úspěchy, kterých dosáhlo feministické hnutí. Povedenou grafickou kampaň provedla například organizace schooloffeminism.org.

6. 3. 2019

V posledních několika dnech bylo na železnici medializováno 7 mimořádných situací. Naštěstí nebyl nikdo těžce zraněn či usmrcen, nicméně se v několika případech zranili jak běžní cestující, tak i zaměstnanci dopravců, většinou strojvedoucí.

4. 3. 2019

Když chlap nezná míru, i tak by se daly nazvat "chytrosti" Kalouska a Topolánka na Twitteru.

2. 3. 2019

Brusel nás vyzval, abychom ukončili nepřiměřené kontroly polského masa. Nevím, kde se v nich tato drzost bere. Pokud si chtějí vzít na triko ohrožení zdraví 10 milionů obyvatel České republiky, je to jejich nehorázná nezodpovědnost.

1. 3. 2019

Část české veřejnosti je znepokojena, co nás čeká po zasedání NATO v Bukurešti.

22. 2. 2019

Základna USA, to už tu bylo a je to tu zase!? V posledních týdnech se v médiích objevuje řada zpráv spojených s brannou a bezpečnostní situací ve světě i v České republice. Jedním z významných informačních sdělení byl rozhovor pana Metnara pro Novinky.cz z 2.února 2019.

17. 2. 2019

V dnešní době se populace dožívá čím dál tím většího věku, existuje mnohem větší územní mobilita a mizí mezigenerační koheze a pocit odpovědnosti.

31. 12. 2018

Je teplý letní večer. V parku okolo lavičky postává skupinka mladých odněkud z Queens, sedmnáctiletý John Smith má pocit, že se na něj mladší Peter Black kouká divně. Okřikne ho a po krátké roztržce John vytáhne zbraň a patnáctiletého Petera zastřelí.

19. 12. 2018

Dovolte, abych se krátkou poznámkou vrátil k tiskové konferenci, kterou jsem uspořádal v souvislosti s návštěvou našeho přítele a soudruha, předsedy Komunistické strany Ukrajiny Petra Symonenka.

15. 6. 2018

Na setkání lídrů českého stavebnictví 2018 jsem si vyslechl projev nově jmenovaného premiéra Andreje Babiše, který se nesl v duchu: chceme, chceme, chceme…máme jasné představy …všechno. Chybějí pracovníci?

Jaromír Kohlíček
16. 3. 2018

Ústava České republiky ve svém 2. odstavci předpokládá vznik ústavního zákona o referendu. Přes více než deset pokusů se nepodařilo ústavní zákon o referendu v parlamentu ČR přijmout.

Karel Marx
13. 3. 2018

Marx zemřel právě před 135 lety. Byl to „především revolucionář. Boj byl jeho živlem“, pronesl nad jeho rakví  Engels. Právě Marx dal „proletariátu jako první poznání, za jakých podmínek se může osvobodit.“ Engels je srovnal s objevy Mikuláše Koperníka.

27. 11. 2017

Jak už tomu v tomto letním měsíci bývá, tak i letos se konalo celostátní setkání komise mládeže. Letos se uskutečnilo ve dnech 16. - 18. června v Karlovarském kraji v obci Březová, přesněji v Autokempu Březový Háj. V pátek odpoledne ,ale i na večer, se začali sjíždět mladí komunisté ze všech koutů republiky, aby spolu prožili víkend plný diskuzí, debat, ale i odpočinku.

13. 10. 2017

Komunistická strana Čech a Moravy sbírá podpisy pro svolání mimořádné schůze, jejímž tématem by mělo být memorandum o porozumění s australskou společností Euroean Metals Holdings podepsané ministrem průmyslu a obchodu Jiřím Havlíčkem. Týká se těžby lithia v Čechách.

6. 10. 2017

Projednávání Komplexní hospodářské a obchodní dohody mezi Kanadou a EU, mezi veřejností známou pod označením CETA, bylo zařazeno na poslední, šedesátou, schůzi poslanecké sněmovny. Bylo jasné, že vládní koalice bude chtít tuto smlouvu doprojednat ještě během svého „vládnutí“, na její schválení se totiž třepala od té chvíle, co nám přistála ve sněmovně.

Josef Skála
16. 9. 2016

To, co 11. září 2001 stalo doopravdy – a kdo tahal za nitky toho masakru – se s erárním výkladem míjí velkým obloukem. Ten groteskní švindl popírá zákony fyziky. Znectily ho i tucty prominentních akademiků.

Vojtěch Filip
9. 9. 2016

Poslanec Daniel Korte, člen TOP 09, dříve též ODA a Strany konzervativní smlouvy, klasický filolog, překladatel a podnikatel v oboru zpracování železného odpadu, rád kontroluje a vyšetřuje. A také poučuje a známkuje.

19. 7. 2016

Není vše špatné, co bývalo kdysi samozřejmostí. Ať už to bylo právo na práci, které je zakotveno v ústavě, či téměř soběstačnost v potravinářské produkci. Dnes skomírají na úbytě mnozí pěstitelé, producenti mléka a vepřového masa.

19. 7. 2016

Letošní rok je rokem, kdy můžeme obhájit svoji práci v rámci krajských voleb. Právě toto téma by mělo být dnes zájmem všech, kteří se ocitli na kandidátkách KSČM pro krajské volby.

Stránky