Rozhovor s M. Pospíšilovou, lídryní KSČM ve Zdounkách

2. 9. 2022

Přestože tě mnozí, díky tvému dosavadnímu působení v zastupitelstvu obce znají, prosím, aby ses krátce představila, pro ty, kteří tě neznají.

Jmenuji se Michaela Pospíšilová, studovala jsem na Masarykově Univerzitě v Brně, magisterský obor Sociální politika, sociální práce. Pracuji v oboru, působím jako vedoucí Domova pro seniory Vážany v Kroměříži.

Ve volbách v říjnu 2014 jsi byla zvolena v obci Zdounky zastupitelkou. Co se pro tebe tímto zvolením změnilo?

Zjistila jsem, co opravdu práce zastupitelky obce obnáší. Začala jsem zjišťovat, jak obec opravdu funguje, kdo má jakou odpovědnost, jaké pravomoci. Především jsem si uvědomila, jakou odpovědnost jsem na sebe přebrala a co opravdu o práci zastupitelky vím.

Řekni nám něco o městě, kde působíš.

V obci Zdounky bydlím od roku 2007. Zdounky naleznete v okrese Kroměříž, obec má cca 2 000 obyvatel a součástí obce je 5 místních částí. Dominantou obce je Kostel nejsvětější trojice, zámek – dříve majetek rodiny Strachwitzovy – s rozlehlým zámeckým parkem. Obec je moderním a přátelským místem k bydlení.

Jaké jsou vztahy s vládnoucí koalicí?

Vztahy s vládnoucí koalicí jsou na dobré úrovni. Mezi jednotlivými zastupiteli panuje převážně shoda, zejména v důležitých oblastech týkající se investic, rozpočtu, plánování rozvoje a další. Vedení obce je otevřené dialogům, dobře spolupracuje s organizacemi, které zřizuje a vstřícně přistupuje k jednotlivým spolkům.

Je ještě něco, co bys chtěla čtenářům sdělit?

Nejen v životě, ale i ve své funkci chci pomáhat lidem a naslouchat jejich potřebám. Moc si vážím hlasu každého z Vás.